19 maja 2022

19 maja 2022

Tradycją naszej parafii jest to, że każdego roku dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Komunię świętą udają się na pielgrzymkę do Wadowic. W ubiegłym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie było to możliwe. Dlatego też w tym roku uczniowie klasy IV po Rocznicy Pierwszej Komunii świętej udali się na Pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa i Wadowic. Oba miejsca są związane z osobą św. Jana Pawła II – patrona szkoły podstawowej w Kuczkach-Kolonii, do której te dzieci uczęszczają.
Pierwszym i najważniejszym punktem wspólnego wyjazdu była Msza święta sprawowana w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, na tzw. „białych morzach”. Zostało ona wybudowane jako wotum wdzięczności na osobę św. Papieża, w miejscu, gdzie Karol Wojtyła pracował jako pracownik fizyczny w czasie II wojny światowej. Potem odwiedziliśmy Muzeum – Dom Jana Pawła II w Wadowicach, miejscu narodzin i dzieciństwa „Lolka” Wojtyły (jak go wtedy nazywano). Miejsce to zrobiło duże wrażenie na dzieciach i na ich rodzicach. Ostatnim punktem był spacer po starym mieście w Krakowie zwiedzając również przede wszystkim miejsca związane z osobą św. Jana Pawła II.