24 lipca – XVII Niedziela w ciągu roku


1. Planujmy tak wakacyjny odpoczynek, aby był w nim czas na niedzielną i świąteczną Mszę świętą.

2. Dziś rozpoczyna się 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona podróżujących. Po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów.
Ofiary składany przy tej okazji przeznaczone zostaną na środki transportu dla misjonarzy w ramach MIVA Polska.

3. Również dziś w godzinach od 9:00 do 13:30 przed naszym kościołem będzie kolejna akcja oddawania krwi – bezcennego daru, którego w okresie wakacyjnych szczególnie brakuje. więcej

4. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej, dziadków Jezusa. Z tej okazji dziś w całym Kościele obchodzony jest II Światowy Dzień Dziadków i Osób starszych.

5. Trwajmy na modlitwie o pokój na Ukrainie i o ustanie epidemii.

6. Ogłoszenie dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę:
W tym roku, gdy jeszcze nie ustała pandemia, a przyszły nowe zagrożenia: niebezpieczeństwo wojny, inflacja, gdy wielu ludzi boryka się z chorobą, ze strachem i niepewnością o jutro, nasza grupa pielgrzymkowa, Grupa nr 20, tradycyjnie wyrusza na pątniczy szlak. Pielgrzymka ze swej natury ma charakter pokutny i przebłagalny. Chcemy zatem w tym roku prosić o ustanie epidemii, o pokój na Ukrainie i na całym świecie oraz o powrót do normalności.
Zapisy będą prowadzone w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Kuczkach od dziś codziennie po każdej Mszy świętej do 3 sierpnia włącznie. Jeśli ktoś z różnych względów nie może uczestniczyć w pielgrzymce od pierwszego dnia, może do niej dołączyć, pamiętając, by zapisać się przed wyjściem pielgrzymki. Jednak, aby przeżyć prawdziwie pielgrzymkę trzeba w niej uczestniczyć od początku do końca – wtedy można mówić o pełnym spotkaniu z Bogiem i Jego Matką podczas rekolekcji w drodze.
Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Każdy pielgrzym powinien być wyposażony w to, co zawsze konieczne jest na pielgrzymce, a więc bandaże elastyczne i zwykłe, plastry z opatrunkiem i bez, leki, które są zażywane na co dzień oraz miskę na zupę, kubek i łyżkę.
Tak, jak w ubiegłym roku Grupa nr 20 wyruszy na pielgrzymi szlak 5 sierpnia. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą świętą w naszym kościele o godz. 9:00. Bagaże składamy w czwartek 4 sierpnia od godz. 19:00.
W imieniu pielgrzymów zwracamy się też jak co roku z ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o dary natury, które można by wykorzystać do przygotowania obiadów w kuchni polowej dla pielgrzymów. Potrzebne będą wszelkiego rodzaju warzywa, ziemniaki, makaron, woda butelkowana i przyprawy.