31 lipca – XVIII Niedziela w ciągu roku


1. Planujmy tak wakacyjny odpoczynek, aby był w nim czas na niedzielną i świąteczną Mszę świętą.

2. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

3. We wtorek 2 sierpnia, w dzień Matki Bożej Anielskiej można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” dla siebie, lub dla zmarłego. Dla uzyskania odpustu należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, przyjąć Komunię świętą, odmówić modlitwę wg intencji Ojca świętego oraz wykluczyć w sobie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

4. W tym tygodniu:
– w pierwszą środę miesiąca modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa w intencji naszych rodzin podczas Mszy świętej o godz. 18:00;
– w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych podczas Mszy świętej o godz. 18:00;
– w pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17:00 do Mszy świętej o godz. 18:00; spowiedź i Komunia święta u chorych w domach od godz. 11:00;
– w pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca od godz. 17:30.

5. W piątek rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Grupy nr 20. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy i do wyprowadzenia pielgrzymów na pątniczy szlak.

6. Zachęcamy do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie. Od 5 do 13 sierpnia po Mszy świętej popołudniowej będziemy modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w łączności z pielgrzymami pielgrzymującymi na Jasną Górę. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00, zaś po niedzieli o godz. 19:00.

7. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 8:00 i 18:00 (w Drożankach o godz. 10:00).

8. W przyszłą niedzielę księża pochodzący z naszej parafii będą odprawiać Mszę świętą o godz. 12:00 dziękując za dar powołania kapłańskiego.

9. Intencja dla Kół Żywego Różańca na sierpień: modlimy się o trzeźwość w naszej ojczyźnie i naszych rodzinach.

10. Trwajmy na modlitwie o pokój na Ukrainie i o ustanie epidemii.

11. Ogłoszenie dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę:
Zapisy na pielgrzymkę Grupy nr 20 prowadzone są codziennie po każdej Mszy świętej do 3 sierpnia włącznie (dziś Msze o godz. 8:00, 12:00 i 17:00, w poniedziałek i środę o godz. 7:00 i 18:00, we wtorek o godz. 7:00). Jeśli ktoś z różnych względów nie może uczestniczyć w pielgrzymce od pierwszego dnia, może do niej dołączyć, pamiętając, by zapisać się przed wyjściem pielgrzymki. Jednak, aby przeżyć prawdziwie pielgrzymkę trzeba w niej uczestniczyć od początku do końca – wtedy można mówić o pełnym spotkaniu z Bogiem i Jego Matką podczas rekolekcji w drodze.
Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Każdy pielgrzym powinien być wyposażony w to, co zawsze konieczne jest na pielgrzymce, a więc bandaże elastyczne i zwykłe, plastry z opatrunkiem i bez, leki, które są zażywane na co dzień oraz miskę na zupę, kubek i łyżkę.
Bagaże składamy w czwartek przed kościołem 4 sierpnia od godz. 19:00.
W imieniu pielgrzymów zwracamy się też jak co roku z ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o dary natury, które można by wykorzystać do przygotowania obiadów w kuchni polowej dla pielgrzymów. Potrzebne będą wszelkiego rodzaju warzywa, ziemniaki, makaron, woda butelkowana i przyprawy.
trasa pielgrzymki