14 sierpnia – XX Niedziela w ciągu roku


 1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  W czasie Mszy świętej o godz. 12:00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości z wieńcami dożynkowymi.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przebiegu Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę grupy nr 20. Dziękujemy służbie muzycznej, medycznej, porządkowej, bagażowej i kwatermistrzowskiej.
  W całej 44. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej uczestniczyło 4848 pielgrzymów. W naszej grupie 20 pielgrzymowało 137 osób (o 41 osób więcej, niż w ubiegłym roku). Z naszej parafii było 64 pielgrzymów (24 osoby więcej, niż w ubiegłym roku). Trzydzieści jeden osób w tym roku pielgrzymowało po raz pierwszy. Była też bardzo duża liczba dzieci, zdecydowanie większa, niż w ubiegłych latach.
  Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali pielgrzymów: duchowo modląc się za nich, lub materialnie przynosząc produkty potrzebne do przygotowania obiadów lub wodę do picia.
  Gorące podziękowania dla pielgrzymów duchowych, którzy trwali na modlitwie łącząc się z pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę.
 3. Trwajmy na modlitwie o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 4. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu seminarium z potrzebnymi dokumentami. Czas zgłoszeń: do 15 września 2022 roku. Egzamin wstępny odbędzie się 16 września 2022 roku godzinie 9:30 w rektoracie seminarium. Więcej informacji pod numerem telefonu: 606 316 566, lub na stronie internetowej.