21 sierpnia – XXI Niedziela w ciągu roku


  1. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte w kościele o godz. 8:00 i 18:00, w Drożankach o godz. 10:00.
    W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Dziękujemy mieszkańcom poszczególnych miejscowości za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych, których zdjęcia można obejrzeć w galerii. Dziękujemy mieszkańcom: Kuczek-Kolonii, Kuczek-Wsi, Wojsławic, Gzowic, Piskornicy i Drożanek oraz NSZZ Solidarność RI.
  3. Trwajmy na modlitwie o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

Moi Drodzy!
Tydzień temu blisko pięć tysięcy pątników z Pielgrzymki Radomskiej przybyło do kaplicy Jasnogórskiej i zawierzało Matce Bożej intencje osobiste, swoich rodzin, parafii i naszej diecezji.
Pragnę wyrazić moje uznanie i z głębi serca płynące podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania, ale także dla tak wielu „duchowych pielgrzymów”, którzy poprzez swoją modlitwę, duchową jedność i ofiarowane trudności życia włączyli się w to piękne dzieło naszej wspólnoty diecezjalnej.
Szczególnie dziękuję wszystkim kapłanom diecezjalnym i zakonnym, siostrom zakonnym, alumnom naszego seminarium i tak licznej wspólnocie wiernych, których zaangażowanie i poświęcenie przyczyniło się do dobrego, bezpiecznego, zdrowego i duchowo bogatego pielgrzymowania.
Razem ze wszystkimi pielgrzymami dziękuję wszystkim, którzy nas witali, przyjmowali, gościli i otwierali przed nami nie tylko swoje domy, ale także i serca.
Niech to wielkie doświadczenie wiary, miłości i jedności przyczyni się do umocnienia wspólnoty naszej diecezji i stanie się źródłem obfitych owoców Bożego błogosławieństwa.
Wasz biskup Marek