4 września – XXIII Niedziela w ciągu roku


 1. Dziś o godz. 17:00 Msza święta w intencji ofiarodawców i dobrodziejów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę grupy nr 20. Po Mszy świętej spotkanie popielgrzymkowe przy ognisku.
 2. Spowiedź dzieci i młodzieży z racji rozpoczęcia roku szkolnego codziennie od godz. 17:30.
  – w poniedziałek młodzież ze szkół ponadpodstawowych,
  – we wtorek uczniowie z klasy VII i VIII,
  – w środę uczniowie z klasy V i VI.
 3. W czwartek Święto Narodzenia NMP. Msze święte w kościele o godz. 8:00 i 18:00, w Drożankach o godz. 10:00.
  Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie ziarna siewnego.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12:00 spotkanie dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców.
 5. Również w przyszłą niedzielę składając ofiary do puszek, będziemy mogli wesprzeć działalność naszej diecezjalnej Caritas. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wymianę pieca centralnego ogrzewania w Domu dla Dzieci oraz dofinansowanie zakupu samochodu, którym dzieci są dowożone do szkół, placówek i poradni specjalistycznych.
 6. W sobotę 10 września w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 10:00.
 7. W niedzielę dnia 11 września w Sanktuarium Matki Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie, odbędą się Dożynki Diecezjalno-Gminne. Dziękczynienie za zebrane plony rozpocznie się o godz. 11:00. Uroczysta Msza święta o godz. 12:00.
 8. W sobotę 24 września rozpoczyna się kolejny cykl przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia w rodzinie. Zapisy telefonicznie pod numerem telefonu: 696 499 512. więcej informacji
 9. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki. Egzamin wstępny odbędzie się 26 września (poniedziałek) od godz. 9:00. Należy złożyć następujące dokumenty: podanie, życiorys, opinię od Księdza Proboszcza, kserokopię świadectwa ze szkoły, kserokopię świadectwa ze szkoły muzycznej lub ogniska muzycznego, jeśli kandydat do takich uczęszczał oraz dwa zdjęcia. Informacje pod numerem telefonu: 48 36 56 228.
 10. Intencja do modlitwy dla Kół Żywego Różańca na wrzesień: modlimy się za dzieci i młodzież oraz za nauczycieli, katechetów i wychowawców.
 11. Trwajmy na modlitwie o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.