11 września – XXIV Niedziela w ciągu roku


 1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Modlimy się za dzieci i młodzież oraz za nauczycieli i wychowawców.
 2. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12:00 spotkanie dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców.
 3. Również dziś składając ofiary do puszek po Mszach świętych przed kościołem możemy wesprzeć działalność naszej diecezjalnej Caritas. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wymianę pieca centralnego ogrzewania w Domu dla Dzieci oraz dofinansowanie zakupu samochodu, którym dzieci są dowożone do szkół, placówek i poradni specjalistycznych.
 4. We wtorek w Drożankach nabożeństwo fatimskie o godz. 18:00.
 5. W środę święto Podwyższenia Krzyża świętego. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy w całej Europie będzie to dzień modlitwy za Ukrainę.
  Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój na Ukrainie od godz. 17:30.
 6. Spotkanie młodzieży z klasy VIII przygotowującej się do bierzmowania oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00.
 7. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania grup formacyjnych w naszej parafii:
  – ministranci w sobotę o godz. 10:00,
  – kandydaci do ministrantów w sobotę o godz. 11:00,
  – schola w sobotę o godz. 10:00,
  – oaza w sobotę o godz. 11:00.
 8. Filia Akademii Katolickiej w Warszawie mieszcząca się w Radomiu proponuje 5-letnie magisterskie studia teologiczno-katechetyczne i 3-semestralne podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym. Ukończenie studiów teologiczno-katechetycznych umożliwia uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii oraz pogłębienie wiedzy teologicznej. Kontakt: Akademia Katolicka w Warszawie, Filia w Radomiu, ul. Młyńska 23/25, tel. 48 330 91 82 lub 48 330 91 28, email: sekretariatitr@onet.pl więcej
 9. Trwajmy na modlitwie o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.