9 października – XXVIII Niedziela w ciągu roku


 1. Nabożeństwa różańcowe w niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00, zaś w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 16:30.
 2. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców.
 3. Szkoła Biblijna dla Dorosłych zaprasza w każdą drugą niedzielę miesiąca na spotkania i prelekcje dotyczące Pisma świętego do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pierwsze spotkanie dziś o godz. 17:00. szczegóły
 4. Zapraszamy mężczyzn do pomocy przy sprzątaniu cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych jutro (w poniedziałek) od godz. 9:00.
 5. W środę kończy się nawiedzenie Obrazu Świętej Rodziny w Niemianowicach. Obraz przejmą rodziny z Kuczek-Kolonii (tzw. Zaszosie). Msza święta dziękczynna w intencji rodzin z Niemianowic odbędzie się 29 października o godz. 9:00.
 6. W czwartek o godz. 18:00 w Drożankach ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
 7. W sobotę 15 października będziemy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. Jest on poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci. Zwraca uwagę na rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię jaką jest śmierć dziecka. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą i nabożeństwo różańcowe wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć dziecka wraz z całymi rodzinami i wszystkich ceniących wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.
 8. W przyszłą niedzielę przypada 44. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu też będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Ofiary zbierane w tym dniu po Mszach świętych zostaną przeznaczone dla zdolnej i ubogiej młodzieży zrzeszonej w Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 10. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich i Sołtysów do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. Początek o godz. 11:00.
 11. Nasza diecezja włącza się w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie. W przyszłą niedzielę w parafii św. Jadwigi w Radomiu nawiedzenie relikwii bł. Carlo Acutis – patrona przyszłorocznych ŚDM. Początek o godz. 19:00.
 12. W zakrystii przyjmujemy na wypominki na przyszły rok.
 13. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na 2023 rok.
 14. Od 1 lipca weszły w życie przepisy państwowe, które zobowiązują m.in. aby dokonać inwentaryzacji cmentarzy. W związku z tym robimy inwentaryzację naszego parafialnego cmentarza. Wszystkie groby zostaną skatalogowane, ponumerowane, sfotografowane, opisane i wprowadzone do systemu w internecie. Prosimy zatem posprzątać groby swoich bliskich (jeśli jest taka potrzeba, odnowić napisy), jak również ich otoczenie.
 15. Dziękujemy mieszkańcom Drożanek i Kuczek-Wsi za zebrane dary natury dla WSD w Radomiu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy te dary zbierali.
 16. Dziękujemy mieszkańcom Drożanek za złożone ofiary na śmieci z cmentarza i tym, którzy je zbierali.