16 października – XXIX Niedziela w ciągu roku

1. Nabożeństwa różańcowe w niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00, zaś w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 16:30.
  2. Dziś przypada 44. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Ofiary zbierane do puszek po Mszach świętych zostaną przeznaczone dla zdolnej i ubogiej młodzieży zrzeszonej w Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dziś po nabożeństwie różańcowym.
  4. W środę rozpoczynamy nowennę przed nawiedzeniem Figury św. Michała Archanioła.
    Nawiedzenie rozpocznie się w piątek 28 października.

Program nawiedzenia:
    PIĄTEK, 28 października 2022
    17.00 – Nabożeństwo oczekiwania, powitanie i Msza święta na rozpoczęcie nawiedzenia.
    18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
    18.30 – Czas osobistej modlitwy.
    21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

SOBOTA, 29 października 2022
      8.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
      9.00 – Msza święta dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem przez przyczynę św. Michała Archanioła.
    11.00-16.00 – Czuwanie ze św. Michałem Archaniołem poszczególnych wiosek parafii.
    17.00 – Msza święta dla rodzin i modlitwy za przyczyną św. Michała Archanioła w intencji rodziców i dzieci.
    18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
    20.00 – Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

NIEDZIELA, 30 października 2022
      8.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.
    10.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi (kaplica w Drożankach).
    12.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.
    16.00 – Msza święta z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.
    17.00 – Nabożeństwo różańcowe.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby misji i misjonarzy.
  6. W zakrystii przyjmujemy na wypominki na przyszły rok.
  7. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na 2023 rok.
  8. Dziękujemy mężczyznom za pomoc przy sprzątaniu cmentarza.
  9. Dziękujemy mieszkańcom Gzowic, Niemianowic, Osiedla Karszówki, Piskornicy, Kłonowa Borowca, Kłonowa Pola za złożone ofiary na śmieci z cmentarza. Dziękujemy szczególnie tym, którzy te ofiary zbierali.