30 października – XXXI Niedziela w ciągu roku


 1. Nabożeństwo różańcowe dziś i jutro po Mszy świętej o godz. 16:00.
 2. Dziś po nabożeństwie różańcowym kończy się nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła w naszej parafii.
 3. Ofiary składane dziś na tacę zostaną przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła i rozwój dzieł prowadzonych przez księży michalitów.
 4. Od dzisiejszej niedzieli, po zmianie czasu na zimowy, niedzielne i świąteczne Msze święte popołudniowe będą o godz. 16:00.
 5. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 8:00, 10:00 i 16:00; na cmentarzu o godz. 12:00; w Drożankch o godz. 17:00.
  Procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych o godz. 11:30.
  W tym dniu każdego katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy świętej.
 6. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień szczególnej modlitwy za tych, którzy zakończyli już ziemskie życie.
  Msze święte w kościele o godz. 8:00, 12:00 i 17:00; w Drożankach o godz. 10:00.
  Po Mszy świętej o godz. 12:00 procesja po kościele z modlitwą za zmarłych, których polecamy w wypominkach.
 7. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych i w intencjach, które poleca papież oraz wzbudzić w sobie pragnienie odrzucenia jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.
 8. W tym tygodniu:
  – w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych podczas Mszy świętej o godz. 17:00.
  – w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty do Mszy świętej o godz. 17:00.
  – w pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca od godz. 16:30.
 9. Ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 10. W zakrystii przyjmujemy na wypominki na przyszły rok.
 11. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na 2023 rok.
 12. Dziękujemy mieszkańcom Bud Niemianowskich za złożone ofiary na wywóz śmieci z cmentarza. Dziękujemy szczególnie tym, którzy te ofiary zbierali.
 13. Dziękujemy mieszkańcom Wojsławic za zebrane płody ziemi dla WSD w Radomiu. Szczególne podziękowania dla tych, którzy te dary zbierali.