13 listopada – XXXIII Niedziela w ciągu roku


  1. Dziś modlimy się za Kościół prześladowany.
  2. Ofiary składane dziś na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców dziś podczas Mszy świętej o godz. 12:00.
  4. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę roku liturgicznego, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywać będziemy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji świętowanie rozpoczniemy Mszą świętą w katedrze radomskiej o godz. 13:30.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00.
  6. W zakrystii przyjmujemy na prenumeratę „Rycerza Niepokalanej” oraz „Różańca” na przyszły rok.
  7. Członkom Żywego Różańca i Różańca Rodziców modlących się za dzieci przekazujemy informację o formalnym włączeniu Różańca Rodziców do struktury Stowarzyszenia Żywy Różaniec jako oddzielnej jego gałęzi. Uroczystość ta odbędzie się na Jasnej Górze w poniedziałek 14 listopada, podczas Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13:30. Mszy świętej przewodniczył będzie abp Wacław Depo wraz z  Diecezjalnymi Moderatorami Żywego Różańca. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, lub do włączenia się poprzez transmisję w TV TRWAM i modlitwę o rozwój Dzieła Żywego Różańca w Polsce, w naszej diecezji i parafii.
  8. Dziękujemy mieszkańcom Kuczek-Kolonii za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza.
  9. Informacja Urzędu Gminy Gózd dotycząca zakupu węgla.