27 listopada – I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jest to także czas przypomnienia, by być w gotowości na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię na końcu czasów.
  2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 16:00.
    Na Roraty dzieci zapraszamy z lampionami. Będą codziennie losować figurę Matki Bożej Niepokalanej, którą będą zabierać do domu do kolejnych Rorat.
    Od godz. 15:40 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy.
  3. W tym tygodniu:
    – w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych podczas Mszy świętej o godz. 16:00;
    – w pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 15:30;
    – w pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca od godz. 15:00.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Mariusz Chamerski, Duszpasterz Młodzieży Diecezji Radomskiej.

Program rekolekcji:
    – niedziela, 4 grudnia
    godz. 8:00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym
    godz. 10:00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym w Drożankach
    godz. 12:00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym
    godz. 16:00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym

– poniedziałek, 5 grudnia
    godz. 8:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    godz. 10:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych oraz spowiedź w Drożankach
    godz. 16:00 – Msza święta z nauką dla dzieci (Roraty)
    godz. 17:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    godz. 17:45 – spotkanie z nauką dla młodzieży

– wtorek, 6 grudnia
    godz. 8:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    godz. 10:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    godz. 16:00 – Msza święta z nauką dla dzieci (Roraty)
    godz. 17:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    spowiedź od godz. 8:30 do 11:00 i od 15:30 do 18:00
  5. Przyszła niedziela – II Niedziela Adwentu to Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12:00 modlimy się za Księdza Proboszcza Wiesława z okazji zbliżających się jego imienin.
  7. Po raz kolejny możemy włączyć się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Akcja ta od prawie trzydziestu lat służy potrzebującym dzieciom i młodzieży, zapewniając im m.in. wypoczynek letni, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także  leczenie i rehabilitacje.
  8. Świece Caritas, oraz poświęcone dziś opłatki wigilijne, a także kalendarze parafialne na 2023 rok nabywamy w zakrystii.