4 grudnia – II Niedziela Adwentu

1. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 16:00.
    Na Roraty dzieci zapraszamy z lampionami. Codziennie losują figurę Matki Bożej Niepokalanej, którą zabierają do domu do kolejnych Rorat.
    Od godz. 15:40 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy.
  2. Dziś dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiary złożone do puszek po Mszach świętych przeznaczone są na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Mariusz Chamerski, Duszpasterz Młodzieży Diecezji Radomskiej.

Program rekolekcji:
    – niedziela, 4 grudnia
    godz. 8:00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym
    godz. 10:00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym w Drożankach
    godz. 12:00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym
    godz. 16:00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym

– poniedziałek, 5 grudnia
    godz. 8:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    godz. 10:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych oraz spowiedź w Drożankach
    godz. 16:00 – Msza święta z nauką dla dzieci (Roraty)
    godz. 17:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    godz. 17:45 – spotkanie z nauką dla młodzieży

– wtorek, 6 grudnia
    godz. 8:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    godz. 10:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    godz. 16:00 – Msza święta z nauką dla dzieci (Roraty)
    godz. 17:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
    spowiedź od godz. 8:30 do 11:00 i od 15:30 do 18:00

4. Do chorych ze spowiedzią i Komunią świętą udamy się w najbliższą środę od godz. 9:00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w kościele o godz. 8:00 i 17:00; w Drożankach o godz. 10:00.
  6. W piątek dzień imienin Księdza Proboszcza Wiesława. Polecamy w modlitwie dostojnego Solenizanta.
  7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12:00.
  8. Intencja do modlitwy na grudzień dla Kół Żywego Różańca: modlimy się o świętość naszych rodzin.
  9. W przyszłą niedzielę w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu dzień skupienia dla nauczycieli. Początek o godz. 9:30.
  10. Świece Caritas, poświęcone opłatki wigilijne oraz kalendarze parafialne nabywamy w zakrystii.