18 grudnia – IV Niedziela Adwentu

1. Roraty codziennie o godz. 16:00.
    Od godz. 15:40 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy świętej o godz. 12:00.
  3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Wieczorem w gronie rodziny i przyjaciół zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Wieczerzę rozpoczynamy od przeczytania fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa – Łk 2,1-20. Następnie po wspólnej modlitwie składamy sobie życzenia dzieląc się poświęconym opłatkiem. Wieczerzę kończymy wspólnym kolędowaniem.
  4. Pasterka w Boże Narodzenie tradycyjnie o północy. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki zostaną przeznaczone na Diecezjalny Fundusz Życia.
  5. W dniu Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego.
  6. W zakrystii do nabycia: świece Caritas, poświęcone opłatki wigilijne oraz kalendarze parafialne.