25 grudnia – Boże Narodzenie


 1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Wspominamy pamiątkę pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię.
 2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej poświęcamy owies. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 3. W sobotę zakończenie roku 2022. Msza święta dziękczynna o godz. 16:00.
 4. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2023. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 5. Dziękujemy rodzinie z Wojsławic za ofiarowanie choinek do kościoła.
  Dziękujemy panom za oprawienie i ustawienie choinek w kościele.
  Dziękujemy młodzieży z klasy VIII za ubranie choinek. zdjęcia
  Dziękujemy rodzinie z Kuczek-Kolonii za zasponsorowanie figury aniołka do szopki.
  Dziękujemy rodzinie z Kuczek-Kolonii za założenie ogrzewania w salce w domu katolickim, gdzie gromadzą się na spotkania ministranci, oaza, schola.
 6. W Kodeksie Prawa Kanonicznego czytamy: „Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza proboszcz powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś niedomagają – roztropnie ich korygując. Stara się wreszcie o to, by małżonkowie i rodzice otrzymali pomoc do wypełnienia własnych obowiązków oraz popiera wzrost życia chrześcijańskiego w rodzinach” (KPK 529).
  W Polsce tradycyjnie wizyta duszpasterska odbywa się w okresie Bożego Narodzenia i zwana jest kolędą. We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Są to duszpasterskie odwiedziny kapłana w rodzinie. Istotą tych wizyt jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domów i mieszkańców, ewangelizacja.
  Na kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, na nim stawiamy zapalone świece, Pismo święte oraz wodę święconą (woda święcona jest wystawiona w przedsionku kościoła). Dobrym zwyczajem jest oczekiwanie na księdza przed domem, lub chociaż pozostawienie otwartej furtki. Właściwym potraktowaniem wizyty duszpasterskiej jest obecność podczas niej wszystkich domowników. Prosimy również o przyjazd po księży przed wizytą i odwiezienie po skończonej kolędzie. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na działalność parafii.
  Porządek wizyty duszpasterskiej:
  wtorek, 27 grudnia: od godz. 9:00 – Wojsławice
  środa, 28 grudnia: od godz. 9:00 – Kuczki-Wieś
  czwartek, 29 grudnia: od godz. 9:00 – Gzowice (od nru 1 do 59)
  piątek, 30 grudnia: od godz. 9:00 – Drożanki
  sobota, 31 grudnia: od godz. 9:00 – Kłonów (Borowiec i Pola)
  poniedziałek, 2 stycznia: od godz. 9:00 – Niemianowice za szosą i Kuczki-Kolonia (tzw. Zaszosie)