8 stycznia – Chrzest Pański


 1. Dziś Święto Chrztu Chrystusa. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak tradycyjnie czas ten przesuwamy do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego), i nadal śpiewamy kolędy i świętujemy czas przyjścia na świat Jezusa Chrystusa.
 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców dziś podczas Mszy świętej o godz. 12:00.
 3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00.
 4. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
  Na kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, na nim stawiamy zapalone świece, Pismo święte oraz wodę poświęconą (woda poświęcona jest wystawiona w przedsionku kościoła). Dobrym zwyczajem jest oczekiwanie na księdza przed domem. Właściwym potraktowaniem wizyty duszpasterskiej jest obecność podczas niej wszystkich domowników. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na działalność parafii.
  Porządek wizyty duszpasterskiej:
  poniedziałek, 9 stycznia: od godz. 9:00 – Niemianowice (od strony Kuczek-Kolonii i od strony Klwatki Królewskiej), od około godz. 15:00 przy szosie DK12
  wtorek, 10 stycznia – od godz. 9:00 Kuczki-Kolonia od kościoła w stronę szkoły i od godz. 11:00 Kuczki-Kolonia od strony Gozdu w stronę kościoła
  środa, 11 stycznia – Kuczki-Kolonia (nr od 41 do 60); od godz. 9:00 od nr 60 i od godz. 13:00 od nr 41.
 5. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na rok 2023.