12 lutego – VI Niedziela w ciągu roku


  1. Komunikat Księdza Biskupa
    W ostatnich dniach dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi, które miało miejsce na terenie Turcji i Syrii. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym katakliźmie, a także za tych, którzy z ogromnym poświęceniem pospieszyli im na ratunek. Jednocześnie proszę, aby w niedzielę 12 lutego, po każdej Mszy świętej, były zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
    Wasz Biskup Marek

  2. Szczególnie trudna sytuacja panuje w Syrii, państwie, które jest wycieńczone ponad 10-letnią wojną, kryzysem ekonomicznym, emigracją. Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest w stanie zorganizować transporty humanitarne (żywność, ubrania, lekarstwa). Wsparcie trafi bezpośrednio do potrzebujących, którzy w jednej chwili stracili dach nad głową. Środki można przekazywać na konto PKO BP o/ Warszawa 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990, z dopiskiem: SYRIA. Więcej informacji na stronie internetowej.

  3. W Niemianowicach uległo spaleniu mieszkanie państwa Dębickich. Zostali bez dachu nad głową i środków do życia. Pan Adam jest też mocno poparzony.
    W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na pomoc dla nich.

  4. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 12:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców.