19 lutego – VII Niedziela w ciągu roku


 1. Od dziś twa 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W środę popielcową Msze święte w kościele o godz. 8:00 i 17:00; w Drożankach o godz. 10:00. Podczas każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem.
  W tym dniu obowiązuje post, tzw. „ścisły”, czyli łącznie jakościowy oraz ilościowy.
 3. W Wielkim Poście w piątki droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:00.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek dla rodziny Dębickich z Niemianowic poszkodowanej w skutek pożaru domu.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zgodnie z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbiórka do puszek dla poszkodowanych mieszkańców Ukrainy.
 7. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 8. Caritas diecezji radomskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które doświadczają cierpienia i choroby. Najczęściej środki te pomagają w: dofinansowaniu kosztów leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, edukacji i wypoczynku dzieci, pomagają rodzinom w sytuacjach losowych. więcej informacji rozliczenie podatku online
 9. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie zaprasza na misteria męki Pańskiej w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 15:30 i 18:00.