26 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu


 1. W Wielkim Poście Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:00, zaś droga krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:00.
 2. Dziś po Mszy świętej popołudniowej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. Jutro kończy się nawiedzenie Obrazu Świętej Rodziny wśród mieszkańców Bud Niemianowskich. Zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną o godz. 17:00. Na tę Mszę świętą zapraszamy również mieszkańców Piskornicy, gdzie od jutra rozpocznie się peregrynacja.
 4. W tym tygodniu:
  – w pierwszą środę miesiąca modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa za nasze rodziny podczas Mszy świętej o godz. 17:00;
  – w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych podczas Mszy świętej o godz. 17:00;
  – w pierwszy piątek miesiąca okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w czasie nabożeństw drogi krzyżowej;
  – w pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca od godz. 16:30.
 5. W środę rozpoczyna się marzec, miesiąc szczególnie poświęcony w naszej parafii św. Józefowi, naszemu patronowi. Codziennie po Mszy świętej porannej odmawiamy litanię ku czci św. Józefa.
 6. W sobotę Uroczystość św. Kazimierza, patrona diecezji radomskiej.
 7. Dziś po Mszach świętych zgodnie z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbiórka do puszek dla poszkodowanych mieszkańców Ukrainy.
 8. Caritas diecezji radomskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które doświadczają cierpienia i choroby. Najczęściej środki te pomagają w: dofinansowaniu kosztów leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, edukacji i wypoczynku dzieci, pomagają rodzinom w sytuacjach losowych. więcej informacji rozliczenie podatku online
 9. W przyszłą niedzielę – II Niedzielę Wielkiego Postu – modlimy się za polskich misjonarzy, a po Mszach świętych zbiórka do puszek ofiar na misje, jako Dzieło Ad Gentes.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jałmużnę wielkopostną składamy do puszek pod chórem.
 11. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na pomoc rodzinie Dębickich.
 12. Zakończyliśmy inwentaryzację cmentarza. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej. W razie jakichś niejasności, błędów, niepełnych danych lub nieporozumień prosimy o kontakt osobisty w kancelarii parafialnej lub mailowy: kontakt@parafiakuczki.pl