30 kwietnia – IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela (Niedziela Dobrego Postarza) rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Przeżywamy też „niedzielę seminaryjną”. Gościmy w parafii ks. Grzegorza Lipca, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wraz z alumnem Radosławem. Modlimy się dziś w intencji społeczności seminaryjnej, zaś ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie WSD w Radomiu.
  2. Jutro rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe w niedziele i święta po Mszy świętej o godz. 17:00, a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18:00.
    Zachęcamy także do śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurkach i krzyżach przydrożnych.
    Jest to też okazja by zadbać o porządek i ład przy figurkach.
  3. We wtorek po nabożeństwie majowym próba przed bierzmowaniem.
  4. W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego.
    Podczas Mszy świętej o godz. 12:00 modlimy się w intencji strażaków z OSP Kuczki-Kolonia i OSP Wojsławice.
  5. W środę rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Świętej Rodziny wśród mieszkańców Drożanek.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych podczas Mszy świętej o godz. 18:00.
  7. W czwartek po nabożeństwie majowym próba przed Pierwszą Komunią świętą.
  8. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
    Zapraszamy w tym dniu do spowiedzi przede wszystkim młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ich rodziców i świadków.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy Koła Żywego Różańca na Mszę świętą o godz. 18:00 i nabożeństwo majowe.
  10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy wizytację kanoniczną ks. Biskupa Marka Solarczyka.
  11. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę autokarową w dniach 17-18 czerwca 2023 roku (sobota-niedziela) do sanktuariów Matki Bożej w Licheniu, św. Józefa w Kaliszu i św. Maksymiliana Niepokalanowie. Koszt przejazdu, noclegu i wyżywienia to 250 złotych. Zapisy wraz z zaliczką (100 zł) i szczegółowe informacje u ks. Mariusza Morawskiego.