7 maja – V Niedziela Wielkanocna


 1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00, a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18:00.
  Zachęcamy także do śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurkach i krzyżach przydrożnych.
 2. Dziś przeżywamy wizytację kanoniczną ks. Biskupa Marka Solarczyka. O godz. 12:00 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII.
 3. Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
 4. W czwartek po nabożeństwie majowym próba przed rocznicą Pierwszej Komunii świętej.
 5. Spowiedź dzieci i ich rodziców przed Pierwszą Komunią świętą w sobotę od godz. 9:00.
 6. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej; święto patronalne kaplicy w Drożankach. Msza święta w kaplicy o godz. 18:00. Po Mszy świętej rozpoczęcie nabożeństw fatimskich.
 7. Również w sobotę w katedrze radomskiej ks. bp Piotr Turzyński udzieli święceń diakonatu dziesięciu alumnom radomskiego seminarium duchownego.
 8. W przyszłą niedzielę Pierwsza Komunia święta. Dzieci przystąpią do sakramentu Eucharystii podczas Mszy świętej o godz. 10:00.
  W Drożankach Msza święta o godz. 15:00.
 9. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu z następującymi dokumentami: podanie do księdza rektora seminarium, życiorys, metryka chrztu i bierzmowania, świadectwo dojrzałości, świadectwo ukończenia szkoły średniej, opinie księdza proboszcza i katechety, zaświadczenie lekarskie dla kandydatów na studia, 3 fotografie (podpisane).
  Czas zgłoszeń: do 12 lipca 2023 (I tura). Egzamin wstępny z zakresu znajomości prawd wiary, moralności chrześcijańskiej oraz historii Kościoła odbędzie się 13 lipca 2023 o godz. 9:30 więcej informacji.