14 maja – VI Niedziela Wielkanocna


 1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00, a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18:00.
 2. Dziś dwadzieścia czworo dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii świętej.
  Dzieci przeżywać będą „biały tydzień” – uczestniczyć będą codziennie we Mszy świętej o godz. 18:00 i nabożeństwie majowym.
 3. Jutro uroczystość św. Izydora Oracza, patrona rolników i naszej parafii. Msze święte o godz. 9:00, 12:00, 15:00 (w Drożankach), 18:00.
 4. Również jutro szkoła podstawowa w Kuczkach-Kolonii przeżywać będzie 15. rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły o godz. 9:00.
 5. Przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego modlimy się o dobre urodzaje podczas procesji pokutnych do krzyży. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00, procesję i nabożeństwo majowe w poniedziałek, we wtorek i środę.
 6. Spowiedź dzieci i ich rodziców przed rocznicą Pierwszej Komunii świętej w sobotę od godz. 9:00.
 7. W przyszłą niedzielę Rocznica Pierwszej Komunii świętej podczas Mszy świętej o godz. 8:00.
 8. Dziękujemy młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i ich rodzicom za złożoną ofiarę oraz przygotowanie kościoła.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Niepokalanowa i Kalisza w dniach 17-18 czerwca.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu z następującymi dokumentami: podanie do księdza rektora seminarium, życiorys, metryka chrztu i bierzmowania, świadectwo dojrzałości, świadectwo ukończenia szkoły średniej, opinie księdza proboszcza i katechety, zaświadczenie lekarskie dla kandydatów na studia, 3 fotografie (podpisane).
  Czas zgłoszeń: do 12 lipca 2023 (I tura). Egzamin wstępny z zakresu znajomości prawd wiary, moralności chrześcijańskiej oraz historii Kościoła odbędzie się 13 lipca 2023 o godz. 9:30 więcej informacji.