Pięćdziesiąt jeden osób wzięło udział w pielgrzymce autokarowej do Ludźmierza i na Krzeptówki w Zakopanem. Najpierw odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Podhala w Ludźmierzu. Nawiedziliśmy miejsce, gdzie podczas koronacji Figury Matki Bożej wypadło berło, które chwycił biskup Karol Wojtyła. Wtedy Prymas Stefan Wyszyński stwierdził, że Matka Boża przekazała władzę Wojtyle, co sprawdziło się, gdy piętnaście lat później został wybrany papieżem. Następnie, mimo ulewnego deszczu, zobaczyliśmy Ogród Maryjny, który powstał dla upamiętnienia roku 2000 Jubileuszu Chrześcijaństwa.

Stamtąd udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, na Krzeptówkach, które powstało jako wotum dziękczynne za uratowanie życia papieża Jana Pawła II po zamachu w dniu 13 maja 1981 roku. Tam najpierw zobaczyliśmy ołtarz, przy którym Papież odprawiał Mszę świętą w 1997 roku, a potem uczestniczyliśmy we Mszy świętej.
Po Eucharystii ustał deszcz i wyszło słońce, dlatego udaliśmy się jeszcze szlakiem z Kuźnic na Kalatówki do pustelni św. Brata Alberta, aby zobaczyć i doświadczyć miejsc związanych ze świętym Albertem Chmielowskim, którego rok ku jego czci obchodzimy.
Kulminacją naszej pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Nawiedziliśmy najpierw kościół z relikwiami św. Papieża, potem kaplicę kapłańską, która swoją architekturą przypomina kryptę św. Leonarda na Wawelu, gdzie ks. Karol Wojtyła odprawił pierwszą Mszę świętą.