Ponad dwadzieścia osób uczestniczyło w Powakacyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej Ołtarza w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. Było to spotkanie podsumowujące oazy wakacyjne, w których z naszej parafii w tym roku uczestniczyło dwadzieścia dwoje dzieci i młodzieży. Najliczniejszą grupą, bo aż trzynastoosobową była wspólnota uczestnicząca w rekolekcjach Oazy Dzieci Bożych II stopnia w Pionkach.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego uwielbienia Boga w radości i zabawie. Potem był czas na spotkania w grupach wiekowych (dorośli, młodzież i dzieci). Najważniejszym momentem była Msza święta, w której z przesłaniem zwrócił się do nas ks. bp Piotr Turzyński wskazując na założyciela oazy, Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i zachęcił do naśladowania go w swoim codziennym życiu.
Na zakończenie podziękowaliśmy moderatorom diecezjalnym za ich posługę w oazie: ks. Grzegorzowi Lipcowi i s. Annie Baćmadze. A nowymi moderatorami diecezjalnymi Ruch Światło-Życie zostali z nominacji ks. Biskupa: ks. Krzysztof Dukielski i s. Małgorzata Kobylarz.