Wśród ponad stu osób w zorganizowanej przez Ruch Światło-Życie diecezji radomskiej Oazie Modlitwy Dzieci Bożych w Pionkach z naszej parafii uczestniczyło trzydzieścioro dzieci. Na czele tej radosnej gromady stali: s. Małgorzata Kobylarz i ks. Krzysztof Kwiatkowski. Na spotkaniach poruszany był temat zawierzenia i objawień Matki Bożej. Wyjątkowym elementem tej Oazy Modlitwy była gra terenowa, podczas której uczestnicy ze swoimi animatorami, podążali ulicami Pionek, szukając wskazówek i zadań do rozwiązania. Jej tematem był różaniec. Ostatnie zadanie, polegało na stworzeniu przez każdą grupę własnego różańca. Było bardzo ciekawie. Rekolekcje wprowadziły uczestników w miesiąc październik, w którym to różaniec zajmuje szczególne miejsce w Kościele. Różaniec to nasza tarcza, która chroni przed złem, dlatego wyjeżdżając z Pionek wszyscy postanowili, że będą starać się odmawiać dziesiątek różańca jak najczęściej. To taka mała rzecz, a ma tak ogromną moc. Chwała Panu za ten czas i za tę radość z bycia Bożym Dzieckiem.