Rok 2017 dla Kościoła był rokiem maryjnym. Przeżywaliśmy trzysetną rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, setną rocznicę objawień w Fatimie, stoczterdziestą rocznicę objawień w Gietrzwałdzie i czterdziestą rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy.
W naszej parafii przeżyliśmy Jerycho Różańcowe, czyli całodobową adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz Jego Matki w znaku Figury Fatimskiej połączoną z modlitwą różańcową. Włączyliśmy się też w inicjatywę "Różaniec do granic", a także rozpoczęło się nawiedzenie w rodzinach naszej parafii Figury Matki Bożej Fatimskiej.
W tym roku w naszej parafii trzydzieści czworo dzieci przyjęło chrzest święty. Trzydzieścioro dzieci po raz pierwszy zjednoczyło się z Chrystusem w Komunii świętej. Dwadzieścia troje młodych umocniło swoją wiarę w sakramencie bierzmowania. Zostało pobłogosławionych dwanaście małżeństw. Dwadzieścia trzy osoby zakończyło ziemski żywot.

Nasza strona internetowa w tym roku miała 62063 odwiedzin, to ponad sześć tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Najwięcej wejść było w sierpniu - prawie siedemnaście tysięcy. Rekordową liczbę odsłon zanotowaliśmy 15 sierpnia (prawie dwa i pół tysiąca).