W szkole w Kuczkach odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Gózd. Każda szkoła w etapie szkolnym wyłoniła trzyosobową drużynę, która reprezentowała swoją placówkę.

Konkurs był podzielony na cztery rundy. Pytania dotyczyły przede wszystkim życiorysu św. Jana Pawła II od jego narodzin 18 maja 1920 roku w Wadowicach, aż do kanonizacji 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie. Treścią pytań był także List do Dzieci napisany przez papieża Jana Pawła II w 1994 roku. Trudność pytań wzrastała wraz z rozpoczynającymi się kolejnymi rundami. Jednak uczniowie byli doskonale przygotowani i odpowiedzieli na prawie wszystkie pytania, czym zaskakiwali publiczność, jury, jak również prowadzącego i organizatora.
Po czterech rundach został wyłoniony zwycięzca. Okazała się nim drużyna reprezentująca szkołę w Klwatce Królewskiej. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele naszej szkoły. Zaś trzecie miejsce przypadło drużynie z Gozdu. Zwycięzcom gratulujemy. Wyróżnieni zostali także przedstawiciele z pozostałych szkół za ich nieprzeciętną wiedzę o św. Janie Pawle II.
Na zakończenie konkursu wszyscy zostali zaproszeni na obchody Jubileuszu 10-lecia nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II, które odbędą się 14 maja 2018 roku. zdjęcia