Gościliśmy ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego w ramach wizytacji biskupiej. Taka wizytacja odbywana jest w każdej parafii co kilka lat. Ma na celu spotkanie Pasterza Diecezji z wiernymi w parafii.
Po przywitaniu dostojnego Gościa przez parafian ks. Proboszcz przedstawił historię parafii oraz to jak ona funkcjonuje, jakie wspólnoty działają, jakie są radości i bolączki parafian. Ksiądz Biskup podczas homilii zwracał się do nas powołując się na przykazanie miłości, o którym mówiła liturgia słowa z dzisiejszej niedzieli. Zachęcał, aby uczyć się tej prawdziwej miłości, która nastawiona jest na dawanie siebie, a której wyraz ukazał nam Chrystus. Z tą miłością mamy budować nasze życie rodzinne i tą miłością zachęcić innych do przyjścia do Chrystusa.

Biskup Piotr odwiedził także kaplicę w Drożankach i tam celebrował Mszę świętą. Następnie modlił się za zmarłych na parafialnym cmentarzu. Zaś po Mszy świętej o godz. 12:00 spotkał się ze wspólnotami działającymi w naszej parafii. Pochwalił potrzebę angażowania się we grupy, które wzmacniają w nas zażyłość z Panem Jezusem. Przedstawiciel każdej grupy w kilku słowach opowiedział o działalności w naszej parafii.
Zakończeniem wizytacji było wspólne, rodzinne zdjęcie na schodach naszej parafialnej świątyni. zdjęcia