Dzieci, które w niedzielę przyjęły po raz pierwszy Komunię świętą, dziś wraz z rodzicami, katechetami i wychowawcami uczestniczyły w pielgrzymce dziękczynnej do Wadowic i Krakowa. Pierwszym punktem wspólnego wyjazdy było nawiedzenie Bazyliki w Wadowicach i modlitwa przy chrzcielnicy, gdzie ochrzczony został Karol Wojtyła. Potem był czas na słynne kremówki i odwiedziny w Domu-Muzeum Jana Pawła II. To doświadczenie na pewno wszystkim na długo zostanie w pamięci, bowiem jest to wspaniałe muzeum urządzone w dawnym domu rodziny Wojtyłów, które w niestandardowy sposób pokazuje osobę św. Papieża od jego narodzin aż do kanonizacji.
Kolejnym punktem była Msza święta w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie, które powstało w miejscu, gdzie w czasie II wojny światowej pracował młody Karol Wojtyła.
Zakończeniem pielgrzymki był spacer po krakowskim starym mieście począwszy od "spotkania" ze smokiem wawelskim, poprzez dziedziniec zamku wawelskiego aż do rynku krakowskiego.