Dzieci, które obchodziły rocznicę pierwszej Komunii świętej, wraz z rodzicami, wychowawcami i katechetami udały się na pielgrzymkę dziękczynną do najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu. Po wspinaczce szlakiem królewskim na szczyt uczestniczyliśmy we Mszy świętej, podczas której dziękowaliśmy Jezusowi, że odkupił nas przez śmierć na krzyżu i pozostał z nami w Eucharystii. Następnie nawiedziliśmy kaplicę, gdzie przechowywane są relikwie Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Wysłuchaliśmy historię Krzyża, adorowaliśmy relikwie oraz je ucałowaliśmy. Potem był czas na zwiedzanie muzeum ojców oblatów, gdzie w pierwszej sali można było zapoznać się z początkami klasztoru, gdy gospodarzami byli benedyktyni, w kolejnej z ponurym okresem klasztoru, gdy przez Niemców w czasie II wojny światowej zamieniony został na więzienie dla jeńców wojennych. Ostatnia sala poświęcona była działalności misyjnej obecnych gospodarzy tego miejsca - ojców misjonarzy oblatów.
Kolejnym punktem wspólnego wyjazdu było zwiedzanie Sandomierza. Był czas między innymi na zwiedzanie podziemi sandomierskich, odwiedzenie zbrojowni i poznanie w zabawny sposób historii tego miasta oraz na krótki spacer po starym mieście i pięknym wąwozie lessowym.