Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa parafian wraz z ks. Mariuszem wyruszyła na dwudniową pielgrzymkę autokarową. Przeżywając w tym roku jubileusz 120-lecia powstania naszej parafii nawiedziliśmy najpierw poświęcone Patronowi naszej parafii Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tam po Mszy świętej odprawionej w kaplicy przed cudownym obrazem Świętej Rodziny mieliśmy okazję wysłuchać historii kościoła i obrazu oraz o licznych cudach udzielonych za wstawiennictwem św. Józefa.

Następnie udaliśmy się na Ostrów Lednicki, do źródeł naszej państwowości i chrześcijaństwa w Polsce, gdzie 14 kwietnia 966 roku książę Mieszko I przyjął chrzest. Mieliśmy okazję zobaczyć pozostałości X-wiecznego grodu oraz pałacu książęcego wraz z kaplicą i baptysterium - miejscem chrztu.
Potem, po drugiej stronie jeziora Lednica zatrzymaliśmy się w miejscu spotkań młodzieży: Lednica 2000. Po modlitwie w kaplicy przed obrazem Matki Bożej Lednickiej, zwiedziliśmy muzeum "Dom Jana Pawła II", gdzie zgromadzone są pamiątki ofiarowane głównie osobiście przez św. Jana Pawła II o. Janowi Górze - pomysłodawcy i wieloletniemu organizatorowi spotkań lednickich. Po odnowieniu sakramentu chrztu nad jeziorem Lednica, odmówiliśmy Akt Wyboru Chrystusa jako swojego Pana i przeszliśmy przez Bramę-Rybę - Bramę III Tysiąclecia.
Wieczorny spacer po piastowskim Gnieźnie zakończył przeżycia dnia pierwszego. Drugi dzień rozpoczęliśmy Mszą świętą w archikatedrze gnieźnieńskiej przed relikwiami św. Wojciecha.
Stamtąd udaliśmy się do Torunia. Po spacerze przez stare miasto i oprowadzeniu nas przez ks. Mariusza po najciekawszych zabytkach Torunia, udaliśmy się do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
Ostatnim punktem naszej pielgrzymki był przystanek na zaporze na Wiśle we Włocławku, gdzie zamordowano bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.
Wracając do domu, co jakiś czas padało pytanie do ks. Przewodnika, gdzie będzie następna pielgrzymka...