Ponad dziesięć tysięcy dzieci i młodzieży uczestniczyło w XIX Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Wśród nich prawie czterdziestoosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami ze szkoły w Kuczkach-Kolonii, która już od jedenastu lat nosi imię świętego Papieża. Najważniejszym punktem pielgrzymki oczywiście była Msza święta, której przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po niej zawierzyliśmy Matce Bożej wszystkich uczestników pielgrzymki, jak również całe społeczności naszych szkół. Po Mszy świętej nawiedziliśmy kaplicę Matki Bożej z Jej cudownym Wizerunkiem, aby tak w ciszy powiedzieć Czarnej Madonnie, co nam leży w sercach.
W pielgrzymce uczestniczyło dwieście czterdzieści szkół podstawowych, średnich i wyższych z Polski i z zagranicy oraz jedno przedszkole. Wszystkie noszą imię Jana Pawła II. zdjęcia