Rok 2020 na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. To przede wszystkim z powodu pandemii koronawirusa sars-cov-2, z którą zmaga się cały świat. Ale nie wolno nam zapominać, że ten rok to też czas ważnych rocznic. Przeżywaliśmy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II wspominając, gdy 18 maja 1920 roku przyszedł na świat w Wadowicach. Świętowaliśmy również 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Obchodziliśmy też 30. rocznicę powrotu katechezy do szkół w naszej ojczyźnie po usunięciu jej w 1961 roku przez komunistyczne władze.
W naszej wspólnocie parafialnej ważnym wydarzeniem była piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wiele grup pielgrzymkowych w tym trudnym czasie zrezygnowało z pielgrzymowania. Nasza Grupa nr 20 nie poddała się panice i z Bożym błogosławieństwem po raz trzydziesty udała się na pątniczy szlak. Wyjątkowym wydarzeniem było również zasadzenie przed szkołą w Kuczkach-Kolonii, która nosi imię Jana Pawła II, Dębu Papieskiego by upamiętnić 100. rocznicę urodzin Papieża-Polaka
W tym roku w naszej parafii trzydzieści ośmioro dzieci przyjęło chrzest święty. Dwadzieścia dwoje dzieci po raz pierwszy zjednoczyło się z Chrystusem w Komunii świętej. Dwadzieścia siedmioro młodych umocniło swoją wiarę w sakramencie bierzmowania. Zostało pobłogosławionych siedemnaście małżeństw. Zaś trzydzieści dwie osoby zakończyły ziemski żywot.

Nasza strona internetowa w tym roku miała 73741 odwiedzin. Najwięcej wejść było w sierpniu - ponad siedemnaście tysięcy. Rekordową liczbę odsłon zanotowaliśmy 9 sierpnia (1712 odsłon) i 15 sierpnia (1548 odsłon). Od początku istnienia strony rekordowym dniem był 14 sierpnia 2015 roku, w którym na naszą stronę było 3194 wejścia, zaś rekordowym miesiącem był sierpień 2019 roku (18790 wejść). Jak łatwo można się domyślić, ma to związek z umieszczaniem na naszej stronie zdjęć i relacji z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Od początku istnienia naszej strony parafialnej (11 marca 2015 roku) zanotowano ponad 378730 odwiedzin.