Podczas odpustu parafialnego ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, ordynariusz diecezji radomskiej. Ksiądz Proboszcz witając księdza Biskupa wyraził radość całej parafii z tego, że nasz kościół jest kościołem stacjonarnym podczas przeżywanego Roku św. Józefa. I tu możemy wypraszać szczególne łaski za wstawiennictwem naszego świętego Patrona.

Już na początku Mszy świętej bp Marek podkreślił swoją radość, iż może być obecny w kościele stacjonarnym św. Józefa. Jednocześnie zaznaczył, że jest to dla nas wielkie wyróżnienie, bowiem to łaska i dar dany przez Boga, jakim jest nasz Patron - św. Józef. Ksiądz Biskup wskazał w homilii, iż św. Józef był wyjątkowy, a jego wyjątkowość polegała na bliskości Pana Boga. Był blisko nie tylko w chwilach radosnych, ale także i w trudnych, gdy szukał schronienia w Betlejem, gdy musiał uciekać ze Świętą Rodziną do Egiptu, gdy razem z Maryją trzy dni szukali dwunastoletniego Jezusa. Józef żył w ciągłej bliskości Jezusa i to było mu pomocą w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków, jakim była troska o Świętą Rodzinę i opieka nad Jezusem. Jest dla nas wzorem wytrwałości i zawierzenia Bożej Opatrzności.
Na zakończenie Mszy świętej ks. Biskup życzył nam, aby nasz wspólnota wzywając wstawiennictwa św. Józefa była źródłem Bożej duchowej mocy dla innych. Następnie przed Najświętszym Sakramentem zawierzył rodziny naszej parafii i wszystkich parafian szczególnej opiece św. Józefa.
czytaj też tu oraz tu