Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczkach-Kolonii wzięli udział w XXI Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Od 2008 roku, gdy szkoła ta przyjęła imię Jana Pawła II, jego osoba jest czczona i pamięć o tym wielkim Polaku trwa. Od siedmiu lat organizowany jest Szkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II; od pięciu lat jest to konkurs gminny, w którym biorą udział uczniowie ze wszystkich szkół w gminie Gózd. Co roku obchodzony jest Dzień Patrona w rocznicę poświęcenia sztandaru oraz Dzień Papieski związany z rocznicą wybrania Karola Wojtyły na stolicę apostolską. Z tym wydarzeniem związana jest też pielgrzymka szkół z całej Polski, które mają za swego Patrona św. Jana Pawła II.

Najważniejszym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza święta na jasnogórskich wałach, której przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik. W homilii przywołał postać pierwszego papieża - św. Piotra i jego odpowiedź Jezusowi na pytanie: czy kochasz Mnie? Przypomniał, że także młodzi chrześcijanie mają dawać odpowiedź swoim życiem i świadectwem przynależności do Jezusa, nie bać się przyznać wobec rówieśników, iż jest się człowiekiem wierzącym. Na zakończenie przedstawiciele wszystkich obecnych zawierzyli uczniów naszych szkół Matce Bożej i św. Janowi Pawłowi II. Zakończeniem naszej wizyty u Matki Bożej Częstochowskiej była osobista modlitwa w kaplicy cudownego Obrazu, aby Jej polecić swoje młode życie.
W spotkaniu uczestniczyło prawie sześć tysięcy dzieci i młodzieży ze stu dwudziestu szkół z całej Polski.