1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00, a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18:00.

2. We wtorek spotkanie narzeczonych z duszpasterzem o godz. 19:00.

3. W sobotę 1 czerwca Pielgrzymka Rodziny Różańcowej na Jasną Górę.

4. Wczoraj przypadła 99. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przygotowując się do obchodzonej w przyszłym roku 100. rocznicy Stowarzyszenie Lednica 2000, Centrum Myśli Jana Pawła II, Rodzina Szkól im. Jana Pawła II organizują akcję "Dar na Stulecie". Akcja ma na celu modlitwę w intencji ojczyzny i młodzieży, lekturę Pisma świętego i nauczania Jana Pawła II, pomoc osobom potrzebującym... więcej

5. Od 14 do 16 czerwca odbędą się Diecezjalne Dni Młodych. Będą one przeprowadzone na wzór Światowych Dni Młodzieży, a odbędą się na terenie Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. W programie między innymi będzie czas na modlitwę, konferencje, koncerty, warsztaty w grupach. Młodzież będzie tam przebywać na stałe, zapewnione są noclegi i wyżywienie. Koszt uczestnictwa: 50 zł. więcej szczegółów oraz słowo Biskupa

6. SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Drodzy Siostry i Bracia, w niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.
Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”
Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.
Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Jasna Góra, 2 maja 2019 roku.

7. Czcigodni Bracia w Kapłaństwie! Drodzy Siostry i Bracia, Uczniowie Chrystusa z Diecezji Radomskiej!
W dniu 1 czerwca bieżącego roku przypada złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika oraz Księdza Biskupa Adama Odzimka. Pragniemy tego dnia o godzinie 11.00 w Katedrze Radomskiej świętować wspaniały dar kapłaństwa i wyrazić najgłębszą wdzięczność za dar powołania naszych Pasterzy, za łaskę ich kapłaństwa i za wszystkie powołania kapłańskie w naszej diecezji i na świecie. Równocześnie pragniemy otoczyć naszego Biskupa Radomskiego Henryka i Biskupa Adama modlitwą i życzliwością oraz wypraszać dla nich światło Ducha Świętego, moc w głoszeniu Słowa Bożego i radość w służbie Kościołowi oraz siły i dobre zdrowie. Będzie to też okazja do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów i nowe święte powołania do całkowitego oddania się sprawie Ewangelii. Będą z nami tego dnia także księża Złoci Jubilaci z Siedlec i Radomia oraz kardynałowie, arcybiskupi i biskupi zaprzyjaźnieni z Jubilatami.
Bardzo serdecznie zapraszam na to Eucharystyczne świętowanie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane, grupy duszpasterskie, stowarzyszenia, ruchy kościelne i wszystkich Diecezjan. Niech wspólna modlitwa w sobotę 1 czerwca bieżącego roku w Katedrze Radomskiej o godzinie 11.00 będzie wyrazem naszej głębokiej jedności i odpowiedzialności za Kościół oraz wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa, a Jubilatom za pół wieku służby.
Z błogosławieństwem oddany w Panu
Bp Piotr Turzyński

1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00, a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18:00.

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania.
Ofiarami złożonymi na tacę wspomagamy Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

3. Dziś dwadzieścia sześcioro dzieci przystąpiło dziś do Pierwszej Komunii świętej.

4. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Fatimy. Odpust w kaplicy w Drożankach. Msze święte o godz. 9:00 i 18:00. Po Mszy o godz. 18:00 rozpoczęcie nabożeństw fatimskich.

5. W środę Uroczystość św. Izydora Oracza - Patrona Rolników, odpust w naszej parafii. Msze święte o godz. 8:15, 10:00 (w Drożankach), 12:00 i 18:00.
Na godz. 8:15 zapraszamy całą społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczkach-Kolonii. Jest to 11. rocznica nadania imienia i poświęcenia sztandaru.

6. W czwartek 16 maja Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 8:00 dzieci z klasy IV przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

8. Spowiedź dzieci przed Rocznicą Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców w sobotę od godz. 9:00.

9. W sobotę 18 maja Dzień Skupienia dla narzeczonych w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Początek o godz. 10:00.

10. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar dla kościoła oraz za posprzątanie kościoła i jego otoczenia.

1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00, a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18:00.
Zachęcamy do podtrzymywania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej oraz pieśni maryjnych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

2. Dziś przeżywamy XI Niedzielę Biblijną oraz III Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku podejmijmy lekturę Ewangelii wg św. Jana, rozdziały od 1 do 10.

3. W związku z Tygodniem Biblijnym zapraszamy na medytację słowa Bożego w poniedziałek i czwartek po nabożeństwach majowych. Należy zabrać ze sobą Pismo święte Nowego Testamentu.

4. Jutro, w poniedziałek poradnictwo rodzinne czynne od godz. 17:00. Zapraszamy narzeczonych na spotkanie z doradczynią.

5. We wtorek 7 maja 2. rocznica śmierci ks. Piotra Ostrowskiego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7:30.

6. W środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski.

7. Próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii świętej w czwartek o godz. 17:00.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania.
Ofiarami złożonymi na tacę wspomożemy Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

9. Również w przyszłą niedzielę dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii świętej podczas Mszy świętej o godz. 10:00.

10. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią świętą i ich rodziców w sobotę od godz. 9:00.
Rodzeństwo i dalszą rodzinę spowiadamy codziennie przez cały tydzień przed Mszą świętą.

11. W przyszłą niedzielę Msza święta w Drożankach będzie o godz. 15:00.

12. Intencja dla KŻR na miesiąc maj: modlimy się o pogłębienie wiary w ojczyźnie.

13. Drodzy Siostry i Bracia. Ojciec Święty Franciszek rozpoczynając posynodalną Adhortację Apostolską skierowaną do młodych i całego Ludu Bożego, napisał: Chrystus żyje. (…) On żyje i chce, abyś żył! [CV 1]. Myśląc o Bożym teraz młodychjak mówi Ojciec Święty Franciszek - zapraszamy młodzież z całej Diecezji na wielkie święto młodości, którym staną się Diecezjalne Dni Młodych, trwające w dniach 14-16 czerwca br.
Program Dni Młodych zawiera spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Nasz wspólny czas ubogacą występy zespołów muzycznych. Wystąpią: Łukasz Wieczny Wieczorek, Jak Najbardziej, Good God, Full Power Spirit.
Uczestnicy Dni Młodych będą mogli wziąć udział w 19. warsztatach tematycznych, m.in.: filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, muzycznych, perkusyjnych, tanecznych, wokalnych, wolontariatu, teatralnych, motywacyjno-profilaktycznych. Podczas trzydniowego spotkania będą także realizowane projekty: „Znajdź pomysł na siebie”, kurs pierwszej pomocy oraz kurs samoobrony oraz wiele innych wydarzeń, na które złożą się m.in.: pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, gra miejska – rywalizacja grup oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.

W przepięknym drewnianym kościele pw. św. Doroty nieprzerwanie będzie można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Centralnym zaś punktem każdego dnia będzie Eucharystia i Uwielbienie.
Serdecznie zapraszam młodzież całej diecezji, a szczególnie te osoby, które w tym roku przystępują do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam do udziału w Dniach Młodych także księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży.
Z pasterskim błogosławieństwem:
Biskup Henryk Tomasik