1. Dziś spotkanie młodzieży chcącej w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania na Mszy świętej o godz. 12:00.

2. W dniach 26-27 września będzie miała miejsce 36. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Początek w sobotę o godz. 15:30. Zakończenie uroczystą Mszą świętą w niedzielę o godz. 11:00.
Jak co roku z tej okazji w naszej parafii podczas Mszy świętych obecni małżonkowie odnowią sobie wzajemnie przysięgę małżeńską. Zapraszamy, aby w tym dniu na Mszę świętą małżonkowie przyszli razem.

3. Włączamy się w akcję: "Oblężenie Jasnej Góry - mężczyźni u Tronu Królowej". Zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy w najbliższą sobotę na Mszę świętą o godz. 18:00 i modlitwę różańcową po niej oraz adorację Najświętszego Sakramentu. O poprowadzenie różańca prosimy Koło Żywego Różańca Mężczyzn. Całość spotkania zakończymy Apelem Jasnogórskim włączając się w Pielgrzymkę Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę, na który zapraszamy całe rodziny. Do tego "Oblężenia" można się przygotować słuchając katechez na stronie internetowej codziennie o godz. 18:30. Początek już dziś. Tam też szczegóły całej akcji.

4. W sobotę 3 października Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Początek o godz. 9:30. Będzie też możliwość uczestnictwa on-line.

5. W niedzielę 4 października będzie w naszej parafii można oddać krew. Zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem z potrzebującymi, zwłaszcza, że w obecnej sytuacji krwi bardzo brakuje szczegóły. Ambulans z krwiodawstwa będzie do dyspozycji dawców przed kościołem w godz. 9:00-14:00.

6. Przypominamy, że nie ma już limitu co do ilości osób w kościele, ale nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

7. Zachęcamy do trwania we wspólnej modlitwie różańcowej w rodzinach o godz. 20:30 w intencji ustania epidemii.

8. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Akcję Katolicką 10. Tygodniu Społecznym pt. „Aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa”. Inauguracja Tygodnia pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Tomasika odbędzie się w niedzielę, 27 września, o godz. 18:00, w radomskiej katedrze. Wśród wykładowców i uczestników dyskusji będą znani uczeni, parlamentarzyści i publicyści. Spotkania (oprócz inauguracji) odbywać się będą w Oratorium (dolny kościół Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej 22).

1. Ofiary składane dziś do puszek po Mszy świętej zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej.

2. Dziś spotkanie dzieci z klasy III przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców podczas Mszy świętej o godz. 12:00.

3. Także dziś nabożeństwo fatimskie w Drożankach o godz. 18:00.

4. Rozpoczynamy rok formacyjny służby liturgicznej ołtarza. W związku z tym pierwsze w tym roku spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10:00.

5. Zachęcamy chłopców do włączenia się w służbę przy ołtarzu jako ministranci. Zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 11:00.

6. Spotkanie młodzieży chcącej w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:00. Na to spotkanie zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

7. Przypominamy, że nie ma już limitu co do ilości osób w kościele, ale nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Sanepid zapowiada w związku z tym kontrole również w kościołach czytaj.

8. Zachęcamy do trwania we wspólnej modlitwie różańcowej w rodzinach o godz. 20:30 w intencji ustania epidemii.

9. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2020/21. Egzamin wstępny odbędzie się 28 września 2020 roku (poniedziałek) od godz. 9.00. Należy złożyć następujące dokumenty: podanie, życiorys, opinię od Księdza Proboszcza, kserokopię świadectwa ze szkoły, kserokopię świadectwa ze szkoły muzycznej lub ogniska muzycznego, jeśli kandydat do takich uczęszczał oraz dwa zdjęcia. Telefon kontaktowy: 48 36 56 228.

1. Ofiary składane dziś na tacę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas diecezji radomskiej.
Zaś ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczone zostaną na utrzymanie miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej.

2. We wtorek święto Narodzenia NMP. Msze święte w kościele o godz. 8:00 i 18:00, zaś w kaplicy w Drożankach o godz. 10:00.
Podczas każdej Mszy świętej poświęcenia ziarna siewnego.

3. W sobotę (12 września) w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 10:00.

4. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci z klasy III przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców podczas Mszy świętej o godz. 12:00.

5. Także w przyszłą niedzielę nabożeństwo fatimskie w Drożankach o godz. 18:00.

6. Również w przyszłą niedzielę diecezjalne dożynki w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Początek o godz. 11:00.

Módlmy się również o ustanie zamieszek i prześladowań na Białorusi.

9. 10 września o godz. 10:00 przed kościołem w Kuczkach-Kolonii będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji: "Oczyść dom z elektrośmieci i zostań Patronem Polskich Misjonarzy."

10. Terminarz spotkań narzeczonych, którzy jeszcze w tym roku, albo w przyszłym zamierzają zawrzeć związek małżeński. Spotkania odbywają się w parafii pw. Opieki św. Józefa w Jedlnii Letnisku. Początek w sobotę 10 października o godz. 18:30.

11. Intencja dla Kół Żywego Różańca na wrzesień: modlimy się za dzieci i młodzież oraz za nauczycieli i wychowawców.