Zaproszenie do udziału w XLI Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę
W dniu 6 sierpnia 2019 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do wyznaczonego przez Boga - Stwórcę celu. „W MOCY BOŻEGO DUCHA” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Temat ten harmonizuje z treścią roku duszpasterskiego, który przeżywamy w Kościele. Będziemy wspólnie dziękować za wszystkie wspólnoty, które są owocem działania Ducha Świętego. Będziemy modlić się także o dar głębokiej wiary i otwarcie na działanie Ducha Świętego, który jednoczy wierzących w wielką wspólnotę wiary, którą jest Kościół. Dziękuję Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom za przygotowanie naszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału w tych „rekolekcjach w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy, o ducha modlitwy i ofiary, czego wyrazem będzie także strój harmonizujący z pokutnym charakterem Pielgrzymki. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie w intencji rodzin i młodzieży, abyśmy byli wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.
Bp Henryk Tomasik

1. Rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie w intencji rolników i o dobrą pogodę.

2. Od 21 do 28 lipca przeżywać będziemy 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Modlimy się za kierowców i innych uczestników ruchu drogowego podczas Mszy świętej w przyszłą niedzielę o godz. 12:00. Ofiary zbierane podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone zostaną na akcję MIVA Polska - na zakup środków lokomocji dla misjonarzy.

3. W sobotę 3 sierpnia od godz. 11:00 będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane środki będą przeznaczone na pomoc misjonarzom w wyposażeniu szpitali na Wybrzeżu Kości Słoniowej i Kamerunie.

4. Dziękujemy za wykonanie podstawy pod Figurę Matki Bożej Fatimskiej. To ta sama figura, w której znaku Matka Boża nawiedzała rodziny naszej parafii.

1. Trwają wakacje, urlopy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.

2. W sobotę w Drożankach nabożeństwo fatimskie o godz. 18:00.

3. Intencja dla Kół Żywego Różańca na lipiec: modlimy się w intencji rolników, o szczęśliwe zbiory.

1. Trwają wakacje, urlopy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.

2. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 17:00.

3. W pierwszą środę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 18:00 modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa za pracujących za granicą i za ich rodziny.

4. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne podczas Mszy świętej o godz. 18:00.

5. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00 do Mszy świętej o godz. 18:00.
Zaś po Mszy świętej zapraszamy na adorację biblijną. Weźmy ze sobą Pismo święte.

6. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca od godz. 17:30.

7. Dziękujemy za remont i konserwację konstrukcji dachu na kościele oraz za ofiarowane drewno na ten cel.

8. Dziękujemy również za ofiarowane kwiaty wokół kościoła.

9. Gratulujemy Szkolnemu Kołu Caritas ze szkoły w Kuczkach-Kolonii, które zostało wyróżnione jako najlepiej działające szkolne koło w diecezji radomskiej.