Nawiedzenie Figury Matki Bożej Niepokalanej


W przyszłym roku Oaza Domowego Kościoła (oaza rodzin), która jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie będzie obchodzić pięćdziesięciolecie powstania. Z tej okazji w naszej diecezji w kręgach oazy rodzin peregrynuje figura Niepokalanej. 12 lutego 2022 roku uroczystą Mszą świętą rozpoczęło się w naszej parafii nawiedzenie Matki Bożej wśród rodzin należących do oazy rodzin oraz dzieci zrzeszonych w oazie dziecięcej. W czasie Eucharystii została przywitana w parafii figura, następnie ks. Mariusz w homilii zachęcił, by dobrze i owocnie wykorzystać czas nawiedzenia w rodzinach. W niedzielę figura pozostała w kościele, aby wszyscy parafianie mogli przed nią wzywać wstawiennictwa Niepokalanej, a potem rozpoczęła się peregrynacja w rodzinach oazowiczów. Nawiedzenie trwać będzie do 4 marca.