Odpust św. Józefa Oblubieńca NMP


Uroczystą Mszę świętą w dniu Odpustu św. Józefa celebrował ks. Marcin Andrzejewski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Radomiu. Przypomniał nam w homilii, iż mamy ogromne szczęście, skoro patronuje nam taki wyjątkowy Święty – nie tylko z okazji odpustu, ale na co dzień. Pokazuje on, co znaczy być człowiekiem wiary. Tak jak Bóg powierzył swojego Syna Jezusa opiece św. Józefa, tak i nam się On powierza. Dlatego mamy przyjąć i codziennie przyjmować Boga w posłuszeństwie wiary na wzór św. Józefa.
Po Mszy świętej klęcząc przed Najświętszym Sakramentem zawierzyliśmy opiece św. Patrona wszystkie rodziny naszej parafii.

Zaś po wieczornej Mszy świętej rodziny z Oazy Domowego Kościoła (gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie) z rejonu „Pionki” modlili się o pokój na Ukrainie odmawiając różaniec. Najpierw włączyli się w Mszę świętą, następnie po niej przed Najświętszym Sakramentem przez wstawiennictwo św. Józefa prosili o ustanie wojny na Ukrainie i o pokój na całym świecie.