Ruch Światło-Życie na Świętym Krzyżu


W sobotę 26 marca 2022 roku Oaza Rodzin z rejonu „Pionki” zorganizowała Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Razem z przedstawicielami Kręgu Domowego Kościoła naszej parafii wzięli w niej udział ministranci oraz dziewczęta śpiewające w naszej scholi. Dołączyli do nich także niektórzy uchodźcy z Ukrainy mieszkający u rodzin w naszej parafii. Drogę Krzyżową rozpoczęto w Nowej Słupi, aby stamtąd przejść tzw. „drogą królewską” rozważając Mękę Chrystusa na szczyt Świętego Krzyża. Co pozwoliło choć w części przybliżyć sobie trud, jaki poniósł Jezus dźwigając krzyż na Golgotę. Nabożeństwo zakończyła Msza święta podczas której wszystkich zebranych pobłogosławił relikwiami Krzyża Świętego moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie ks. Mariusz Morawski. Ostatnią atrakcją dla dzieci było wejście na wieżę klasztorną, skąd można podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich.