Trzecioklasiści w Wadowicach


Dzieci, które w ostatnią niedzielę po raz pierwszy przystąpiły do Komunii świętej, udały się 11 maja wraz z rodzicami i księdzem katechetą na pielgrzymkę dziękczynną do Wadowic. Miejsce narodzin i dzieciństwa Karola Wojtyły – przyszłego papieża, a dziś świętego Jana Pawła II jest bliskie każdemu uczniowi szkoły w Kuczkach-Kolonii, której Jan Paweł II jest Patronem.
Pierwszym i najważniejszym momentem była Msza święta sprawowana w wadowickiej bazylice, gdzie przyjął chrzest i często się modlił młody Karol Wojtyła. Potem zwiedziliśmy Muzeum – Dom Jana Pawła II, miejsce, w którym mieszkał i dorastał przyszły papież. A uważnie słuchając przewodnika można było dowiedzieć się o wielu wydarzeniach z jego życia.
Następnie, po nasyceniu się słynnymi kremówkami, wyruszyliśmy do Krakowa, aby poznać najważniejsze miejsca tego królewskiego miasta związane z historią naszej ojczyzny.