IV Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II


Od 2008 roku szkoła podstawowa w Kuczkach-Kolonii nosi imię Jana Pawła II. Od tego czasu osoba św. Papieża jest czczona i poznawana przez uczniów. Doskonałą pomocą w tym jest organizowany od sześciu lat Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. W tym roku, 18 maja, w 102. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, odbył się po raz czwarty. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich szkół z terenu Gminy Gózd. 
Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się ogromną wiedzą i po długiej i zaciętej rywalizacji, gdy emocje sięgały już zenitu (gdyż do ostatniego pytania nie było wiadomo, kto zwycięży) pierwsze miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły, którym szczerze gratulujemy.
Mottem tegorocznego konkursu były słowa Jana Pawła II wypowiedziane przed trzydziestu jeden laty podczas Mszy świętej na radomskim lotnisku: „Papież rzuca słowa na wiatr. Bo wierzy w wiatr. Wierzy w taki potężny wiatr […] Wierzy, że słowa rzucane na ten polski wiatr […] pójdą tak, jak to słowo Boże”. Poziom uczestników wskazywał, że osoba św. Jana Pawła II jest cały czas bliska każdemu z nas, a jego słowa rzucone na Boży wiatr docierają również do młodych serc.