XXII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę


6 października 2022 roku sześć tysięcy uczniów i nauczycieli ze stu sześćdziesięciu trzech szkół wzięło udział w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Pielgrzymki te są świadectwem budowania żywego pomnika świętemu Janowi Pawłowi II. Stanowią także przygotowanie do Dnia Papieskiego, który w tym roku będziemy obchodzić 16 października, w 44. rocznicę gdy Karola Wojtyła został wybrany papieżem. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Blask Prawdy”. Nawiązuje ono do wydanej przed trzydziestu laty encykliki „Veritatis Splendor”, której polskie tłumaczenie brzmi: Blask Prawdy.
Główną intencją modlitwy w tym roku była prośba o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Zaś na zakończenie Mszy świętej, której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, został odczytany list dzieci i młodzieży do p. Franciszka, który następnie został do niego wysłany.
Tradycyjnie w tym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczkach-Kolonii i tradycyjnie byli to uczniowie najstarszej, czyli ósmej klasy.