To był rok…


Rok 2022 ostatniego dnia przyniósł smutną informację o śmierci Papieża Benedykta XVI. W skali całego świata zapewne zostanie zapamiętany jako początek wojny na Ukrainie, którą wywołała Rosja. W Kościele przeżywany jest jako Rok św. Izydora, związany z czterechsetną rocznicą jego kanonizacji. W Polsce przeżywaliśmy dwudziestą rocznicę ostatniej pielgrzymki do Polski Papieża św. Jana Pawła II i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
W diecezji radomskiej wspominaliśmy pięćdziesiątą rocznicę pierwszego nawiedzenia diecezji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, kiedy to po uwięzieniu przez władze komunistyczne Obrazu i zakazie peregrynacji, właśnie w Radomiu ten Obraz rozpoczął ponownie nawiedzać polskie parafie rozpoczynając od naszej diecezji. Radomska Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku była najliczniejszą w całej Polsce.
W rodzinach naszej parafii trwa nawiedzenie Obrazu Świętej Rodziny. Zaś w październiku przeżyliśmy uroczyste nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła. W tym też roku nasza strona internetowa zyskała nową odsłonę.
W 2022 roku do wspólnoty ochrzczonych w naszej parafii zostało dołączonych dwadzieścia ośmioro dzieci. Dwadzieścioro dzieci po raz pierwszy zjednoczyło się z Jezusem Chrystusem w Eucharystii. Dwadzieścia ośmioro młodych umocniło swoją wiarę w sakramencie bierzmowania. Pobłogosławionych zostało szesnaście małżeństw. Zaś trzydzieści troje osób zakończyło swój ziemski żywot.