Wieczór ze św. Janem Pawłem II


2 kwietnia 2023 roku, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II spotkaliśmy się, aby wspomnieć osobę świętego Papieża i przypomnieć sobie przynajmniej niewielką część spuścizny nauczania, którą nam pozostawił. Ponieważ ukochał on najbardziej Maryję, rozpoczęliśmy nasze spotkanie Apelem Jasnogórskim. Następnie po wprowadzeniu przez ks. Mariusza, wysłuchaliśmy homilii, którą wygłosił Jan Paweł II w Radomiu 4 czerwca 1991 roku. Mówił wtedy o wartości życia, każdego ludzkiego życia. W godzinie „przejścia do domu Ojca” odśpiewaliśmy „Barkę” – ulubioną pieśń Papieża. Potem w modlitwie zawierzyliśmy Matce Bożej i św. Janowi Pawłowi II losy naszej ojczyzny. Zakończeniem tego modlitewnego spotkania było odśpiewanie hymnu Światowych Dni Młodzieży z 1991 roku – pieśni: „Abba Ojcza”.