Dzień skupienia przed bierzmowaniem


Przyjęcie sakramentu bierzmowania jest bardzo ważnym momentem w życiu młodego człowieka. Otrzymuje moc Ducha Świętego, by umacniać swoją wiarę i dzielić się nią z innymi. Dlatego tak istotne jest dobre przygotowanie się do tego wydarzenia. Młodzi już od września co miesiąc spotykali się na specjalnych nabożeństwach w kościele, by uczyć się otwierania na dary Ducha Świętego.
29 kwietnia 2023 roku, w ostatnim tygodniu przed przyjęciem bierzmowania przeżyli dzień skupienia. Był to czas, by kolejny raz odkrywać kim jest Duch Święty, jaka jest Jego rola w Kościele i jak wykorzystać dary, którymi nas napełnia. Po wysłuchaniu konferencji był czas na zadania, które miały pomóc ukazać jak w praktyce być świadkiem Chrystusa. Zakończeniem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, aby w ciszy wsłuchiwać się w głos Boży.