15. rocznica nadania imienia Jana Pawła II szkole podstawowej w Kuczkach-Kolonii


15 maja 2008 roku Publiczna Szkoła Podstawowa przyjęła za swojego patrona papieża Jana Pawła II. Uroczystego poświęcenia sztandaru dokonał bp Zygmunt Zimowski.
Świętowanie 15. rocznicy rozpoczęliśmy od Mszy świętej, której przewodniczył bp Paweł Socha modląc się i błogosławiąc całej społeczności szkolnej. W homilii zaś katecheta, ks. Mariusz Morawski przypomniał jak ważną postacią jest dla nas osoba św. Jana Pawła II, który oprócz tego, iż był papieżem, był również patriotą i wychowawcą dzieci i młodzieży zostawiając nam wspaniały przykład jak kochać Boga i naszą ojczyznę.
Przedłużeniem świętowania jubileuszu był przeprowadzony w szkole V Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy Gózd. Wykazali się niezwykłą wiedzą, sprytem i strategią, bowiem cały konkurs oparty został na formule teleturnieju „1 z 10”.
Zwycięzcą konkursu została przedstawicielka szkoły w Kuczkach-Kolonii Aleksandra Lipka, drugie miejsce zajęła Wiktoria Bździkot ze szkoły w Goździe, a trzecie Kuba Woźniak ze szkoły w Klwatce Królewskiej. Gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom za ich wiedzę o osobie św. Jana Pawła II.