25 czerwca – XII Niedziela w ciągu roku


 1. Nabożeństwa czerwcowe dziś po Mszy świętej o godz. 17:00, a w dni powszednie do piątku włącznie po Mszy świętej o godz. 18:00.
 2. W czwartek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 8:00, 10:00 (w Drożankach) i 18:00.
  Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  Jest to też dzień imienin bpa Piotra Turzyńskiego. Polecajmy w modlitwie Solenizanta.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 18:00.
 4. W sobotę rozpoczyna się lipiec – miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy do codziennego odmawiania w rodzinach, lub indywidualnie Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 5. Msza święta w intencji Pielgrzymów do Lichenia i ich rodzin w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.
 6. W czasie wakacji tak planujmy urlopy, by był czas na niedzielną Mszę świętą i codzienną modlitwę.
 7. Ogłoszenie dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę:
  Już po raz trzydziesty trzeci wyruszy na pielgrzymi szlak z naszej parafii Grupa nr 20 włączając się w 45. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej. Zapisy będą prowadzone od 30 lipca do 4 sierpnia włącznie. Jeśli ktoś z różnych względów nie może uczestniczyć w pielgrzymce od pierwszego dnia, może do niej dołączyć, pamiętając, by zapisać się przed wyjściem pielgrzymki. Jednak, aby przeżyć prawdziwie pielgrzymkę trzeba w niej uczestniczyć od początku do końca (pełne dziewięć dni) – wtedy można mówić o pełnym spotkaniu z Bogiem i Jego Matką podczas rekolekcji w drodze. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Tak, jak w ubiegłych latach pielgrzymka rozpocznie się 5 sierpnia Mszą świętą o godz. 9:00.
  Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie pielgrzymki, zaangażowania się w służby pielgrzymkowe (muzyczna, medyczna, porządkowa, bagażowa, etc.). Wszyscy, którzy chcą pomóc w organizacji pielgrzymki proszeni są o kontakt z Przewodnikiem Grupy nr 20, ks. Mariuszem Morawskim, najlepiej pod numerem telefonu: 724633986, lub poprzez pocztę elektroniczną: kontakt@parafiakuczki.pl