23 lipca – XVI Niedziela w ciągu roku


 1. Dziś rozpoczyna się 24. Tydzień św. Krzysztofa.
  Po każdej Mszy świętej przed kościołem poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. Również dziś w godz. 9:00-13:30 przed naszym kościołem można oddać krew w ambulansie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.
 3. W środę wspominamy w liturgii św. Joachima i Annę, rodziców Matki Bożej. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji babć i dziadków.
 4. Tradycyjnie 5 sierpnia nasza parafialna grupa nr 20 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy na pielgrzymi szlak. Zapisy będą prowadzone w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej oraz w kolejne dni do 4 sierpnia włącznie od godz. 18:30 do 19:00 w kancelarii parafialnej. Koszt zapisu: 120 złotych (plus koszulka okolicznościowa: 20 zł). Można zapisać się też korzystając z formularza on-line.
  Jeśli ktoś z różnych względów nie może uczestniczyć w pielgrzymce od pierwszego dnia, może do niej dołączyć, pamiętając, by zapisać się przed wyjściem pielgrzymki. Jednak, aby przeżyć prawdziwie pielgrzymkę trzeba w niej uczestniczyć od początku do końca (pełne dziewięć dni) – wtedy można mówić o pełnym spotkaniu z Bogiem i Jego Matką podczas rekolekcji w drodze.
  Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
  Każdy pielgrzym powinien być wyposażony w to, co zawsze konieczne jest na pielgrzymce, a więc bandaże elastyczne i zwykłe, plastry z opatrunkiem i bez, leki, które są zażywane na co dzień oraz naczynie na zupę, kubek i łyżkę. Wszystkie szczegółowe informacje zostaną podane w momencie zapisów.
  W imieniu pielgrzymów zwracamy się też jak co roku z ogromną prośbą do wszystkich Parafian o dary natury, które można by wykorzystać do przygotowania obiadów w kuchni polowej dla pielgrzymów. Potrzebne będą wszelkiego rodzaju warzywa, ziemniaki, makaron, woda butelkowana i przyprawy.
  kontakt telefoniczny w sprawie pielgrzymki: 724 633 986
  kontakt e-mail: kontakt@parafiakuczki.pl