30 lipca – XVII Niedziela w ciągu roku


 1. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji.
 2. W tym tygodniu:
  – w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych podczas Mszy świętej o godz. 18:00;
  – w pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17:00 do Mszy świętej o godz. 18:00;
  – w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej (w tym dniu ze względu na wyjście pieszej pielgrzymki nie będzie Mszy świętej w Drożankach).
 3. 1 sierpnia rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie z papieżem Franciszkiem. Nabożeństwa można śledzić w Telewizji Polskiej. Zachęcamy.
 4. W sobotę rozpocznie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę grupy nr 20 z naszej parafii.
  Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9:00. Zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej oraz do wyprowadzenia i pożegnania pielgrzymów.
 5. Zapisy na pielgrzymkę dziś po każdej Mszy świętej oraz w kolejne dni do 4 sierpnia włącznie od godz. 18:30 do 19:00 w kancelarii parafialnej. Koszt zapisu: 120 złotych (plus koszulka okolicznościowa: 20 zł). Można zapisać się też korzystając z formularza on-line.
  Bagaże składamy przed wyjściem pielgrzymki, w sobotę od godz. 7:30 do godz. 8:30. Bagaże złożone później nie będą zabrane.
  Jeśli ktoś z różnych względów nie może uczestniczyć w pielgrzymce od pierwszego dnia, może do niej dołączyć, pamiętając, by zapisać się przed wyjściem pielgrzymki. Jednak, aby przeżyć prawdziwie pielgrzymkę trzeba w niej uczestniczyć od początku do końca (pełne dziewięć dni) – wtedy można mówić o pełnym spotkaniu z Bogiem i Jego Matką podczas rekolekcji w drodze.
  Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
  Każdy pielgrzym powinien być wyposażony w to, co zawsze konieczne jest na pielgrzymce, a więc bandaże elastyczne i zwykłe, plastry z opatrunkiem i bez, leki, które są zażywane na co dzień oraz naczynie na zupę, kubek i łyżkę. Wszystkie szczegółowe informacje zostaną podane w momencie zapisów.
  W imieniu pielgrzymów zwracamy się też jak co roku z ogromną prośbą do wszystkich Parafian o dary natury, które można by wykorzystać do przygotowania obiadów w kuchni polowej dla pielgrzymów. Potrzebne będą wszelkiego rodzaju warzywa, ziemniaki, makaron, woda butelkowana i przyprawy.
  kontakt telefoniczny w sprawie pielgrzymki: 724 633 986
  kontakt e-mail: kontakt@parafiakuczki.pl
  Pielgrzymów (i nie tylko pielgrzymów) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji pielgrzymki radomskiej:
  sklep Apple: https://apps.apple.com/pl/app/ppdr/id6448450638?l=pl
  sklep Google: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.pielgrzymappka.radomska
 6. O pieszej pielgrzymce z naszej parafii można też przeczytać na stronie internetowej Radia Plus.
 7. W przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
 8. Dożynki w naszej parafii tradycyjnie będą 15 sierpnia.