15 października – XXVIII niedziela zwykła


  1. Dzisiaj przeżywamy 23. Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Nauczanie papieża jest ciągle aktualne na temat wartości i godności ludzkiego życia. W całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundacja zbiera pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości.
  2. W poniedziałek przypada 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża – 16.08.1978.
  3. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia.
  4. Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje – sercem Kościoła”. Taca w niedzielę na misję.
  5. Jutro (poniedziałek) zapraszam panów do posprzątania na cmentarzu od godziny 9⁰⁰ (przynieść odpowiedni sprzęt).
  6. W środę (18 X) w Kuczkach koło kościoła zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór o godzinie 14⁰⁰. Pieniądze uzyskane z tej zbiórki są przeznaczone na pomoc ks. Mirosławowi Bujakowi w Kamerunie.
  7. Przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych.